Pazar, 04 Ocak 2015 11:46

En İyi Bisiklet Markaları

Yazan

en-iyi-bisiklet-markalari

Son yıllarda bisiklete olan ilginin artması bisiklet pazarının büyümesine yol açmış durumda. 

Piyasada yerli ve yabancı çok sayıda bisiklet markası var en iyi bisiklet markası hangisi sorusuna cevap vermeden önce bisiklet piyasasının durumu hakkında görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

En İyi Bisiklet Markaları

Yeni bir bisiklet almaya karar verdiyseniz ve bisiklet konusunda çok fazla bilginiz yoksa kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Ülkemizde çok sayıda bisiklet markası var ama bu markaların bazıları aslında kendileri bisiklet tasarımı ve üretimi ile uğraşmayıp Çin'den aldıkları bisiklet malzemelerini burada toplamak dışınada başka bir iş yapmıyorlar.

 en-iyi-bisiklet-markalari-1

Hatırlıyorum eskiden bisiklet almak önemli bir olaydı. Bisikletler bugüne göre biraz daha pahalı ama çok sağlamdı günümüzde bisiklet satın almak çok kolay çok sayıda marka ve fiyat alternatifi var ama kalite ve sağlamlık eskisi kadar iyi değil. 20 yıl önce  bana alınan bisiklet hala sağlam dururken bundan birkaç yıl önce kardeşime aldığım adı yerli olan ve iyi bisiklet ürettiğini söyleyen bir markanın bisikleti hurdaya çıktı. 

Amacı sadece para kazanmak olan bazı bisiklet firmalarının bisikletleri insanı bisiklete binmekten soğutacak kadar kötü. Gördüğüm kadarıyla bu bisiklet firmaları maliyetleri düşürmek adına büyük oranda çin kaynaklı parçalar kullanmakta.

Gelelim en iyi bisiklet markası hangisi sorusunun cevabına, bence en iyi bisiklet markası kendini kanıtlamış belirli standartlarda üretim yapan markalar.

Bana göre en iyi bisiklet markaları cannondale, giant, trek ve scott gibi dünyaca ünlü yabancı markalardır. Fiyatları biraz pahalıda olsa hem sürüş keyfi hem dayanıklılık hemde güvenlik açısından bu markalara verilen para çok değildir.

Okunma 2380 defa Son Düzenlenme Çarşamba, 04 Kasım 2015 00:46
Bisikletli Gezgin

Film izlemeyi, bilgisayar karşısında uzun zamanlar geçirmeyi, bisiklete binmeyi, gezmeyi ve keşfetmeyi seviyorum ayrıca uyumayı çok severim :)

WEB:  www.bisikletligezgin.com 

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Son Haberler

Son Eklenen Yazı Ve Haberler